Люфа

No Comments

Люфа – це природна мочалка, яка росте у вигляді трав”янистої ліани і походить із країн Африки та Азії. Відноситься до сімейства гарбузових. Однак вирощувати її можна і у наших грунтово-кліматичних умовах.
1. При купівлі насіння вибирайте сорт “Циліндрична”.
2. Насіння висівають у окремі стаканчики із поживним грунтом. Висівають у термін з початку березня до середини квітня. Все залежить від зони вирощування, тобто у південних регіонах висівають раніше, у північних – пізніше. Однак у південних регіонах можна висівати зразу у відкритий грунт після загрози повернення нічних заморозків.
3. Важливо слідкувати, щоб грунт був завжди вологий і температура до появи всходів високою – більше 25 градусів. За появи сходів стаканчики переставляють у більш прохолодне місце. Це робиться для того, щоб розсада не витягувалася.
4. Орієнтовно 40-денну розсаду починають загартовувати. Люфа дуже чутлива до родючості грунтів, тому гарно росте і плодоносить на поживних, розпущених і легких за гранулометричним складом грунтах.
5. При висадці у відкритий грунт роблять лунку, засипають перегній або компост, перемішані з грунтом і обережно пересаджують розсаду, щоб не пошкодити грудку землі, у якій знаходяться корені. Коренева система у люфи поверхнева, тому рекомендується зразу поставити опори для рослин і по мірі росту рослини направляти на сітку або інші опори.
6. Відстань між рослинами повинна бути якнайменше 1,5 метри, оскільки вони сильно розростаються і при загущених посадках дають мілкі плоди. Коли основний пагін буде мати орієнтовно 5 метрів довжини, верхівку прищипують. Цей агрозахід дозволяє збільшити врожайність.
7. Підживлюють рослини 1-2 рази на місяць. Добре для цього підходять рідкі органічні добрива.
8. Важливо щоб грунт не пересихав, але перезволоження неприпустимо.
9. Плоди важливо зняти до заморозків і покласти у гарно провітрюване місце на просушування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading...